Akce

AKCE – Masáže studentek fyzioterapie

I tento akademický rok budou probíhat masáže studentek fyzioterapie, příspěvek za terapii bude 400 Kč/hod (pro studenty 300 Kč/h). Při terapii jsou použity masážní techniky – Breussova masáž, baňky, reflexní terapie a další. Prosím berte v úvahu, že se jedná o... číst více

Novinky

Akce na květen 2017

AKCE NA KVĚTEN: Ke každému zelenému produktu dárek v podobě masáže !!! K 1 produktu (chlorella nebo ječmen) reflexní masáž plosek nohou (20 min.) K 2 produktům (chlorella nebo ječmen ) – odblokování a masáž krční páteře (40 min.) Dělám co můžu , abych podpořila...

Zelená Oáza v novém hávu

Stránky Zelené Oázy prošly renovací, po které si je můžete pohodlně prohlížet i na mobilních zařízeních.

Zajímavosti

Alzheimer je vlastně otrava hliníkem, který je všude, tvrdí britský expert

Hromadění hliníku v lidském těle může vyvolat Alzheimerovu nemoc, která ničí lidský mozek. S touto hypotézou vystoupil uznávaný britský expert Christopher Exley z Keele University v časopise Frotiers in Neurology. Zároveň vznesl požadavek, aby byly provedeny testy, které jeho hypotézu potvrdí, nebo vyvrátí.

„Jak víme, že Alzheimerova nemoc není jen následkem chronických účinků otravy hliníkem? Přítomnost hliníku v mozku by měla být varovným signálem, který nás upozorní na potenciální nebezpečí aluminiového věku,“ zdůraznil Exley podle listu Daily Telegraph a vypočítal také, kde všude přichází lidský organismus do kontaktu s hliníkem, není to skutečně jen při olizování víček od jogurtu.

Hliník se podle něj přidává skoro do všeho, co jíme, pijeme nebo jinak absorbujeme. Jeho sloučeniny se vpravují do vody pro zvýšení čirosti, u pečiva slouží jako kypřidlo.

Hliník se ukládá v mozku, nervech a kostech

Hliník je v čaji, kakau či víně. A samozřejmě hlavně v kosmetice, opalovacích krémech a deodorantech. Nevyhneme se mu ani při konzumaci léčiv, zejména aspirinu a antacidů, které snižují překyselenost žaludku. Tělo hliník vylučuje, přesto se ukládá v mozku, nervech, kostech a jinde.

„Všichni si hromadíme známý nervový jed v mozku, a to od narození až do smrti,“ shrnul expert, podle nějž je sílící dávka hliníku v lidském těle skoro nevyhnutelným důsledkem moderního života.

A ptá se: „Proč to bereme tak lhostejně?“

mcm, Právo

Chlorella Pyrenoidosa na sebe váže těžké kovy . Řasa je známá především svojí schopností odstraňovat toxiny a těžké kovy z těla. Od roku 1970 je v Japonsku chlorella součástí detoxikačních systémů.
Skupina odborníků ve své studii prokázala, že chlorella zvýšila vylučování kadmia u pacientů s akutní otravou kadmiem více než 7x.