Akce

AKCE – Masáže studentek fyzioterapie

I tento akademický rok budou probíhat masáže studentek fyzioterapie, příspěvek za terapii bude 400 Kč/hod (pro studenty 300 Kč/h). Při terapii jsou použity masážní techniky – Breussova masáž, baňky, reflexní terapie a další. Prosím berte v úvahu, že se jedná o... číst více

Zajímavosti

Masáž

Breussova Masáž

Breussova masáž (60 min.)

Breussova metoda uvolňuje fyzické, psychické a energetické bloky, pomáhá správnému postavení páteře, zmírňuje svalovou dysbalanci, je prevencí onemocnění páteře, uvolňuje zádové svalstvo. Významným způsobem regeneruje meziobratlové ploténky a tak je řešením mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. Je vhodná při akutních i chronických problémech zad.

Breussova metoda spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a tím dojde k lepšímu vyrovnání do správné polohy. Speciálními hmaty a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se zlepšuje. Masáž je velmi jemná a energetizující. Je velmi šetrná, takže ji lze použít i u starších lidí.

(Meziobratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena například při chůzi, běhu, skoku… S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny.)

Po jemné masáži se položí na páteř hedvábný papír a přikládají se ruce na páteř. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se hromadí na papíře.

Po celou dobu terapie, bude do vašeho těla proudit léčivá energie z rukou terapeutky. Energie, která uzdravuje nejen páteř, ale i všechny orgány v těle. Léčí energetické bloky způsobené stresem. Po celou dobu masáže máte detoxikační zábal na nohy a na závěr budou odměněna i vaše chodidla uvolňující olejovou masáží. Odcházíte a vznášíte se!