Akce

AKCE – Masáže studentek fyzioterapie

I tento akademický rok budou probíhat masáže studentek fyzioterapie, příspěvek za terapii bude 400 Kč/hod (pro studenty 300 Kč/h). Při terapii jsou použity masážní techniky – Breussova masáž, baňky, reflexní terapie a další. Prosím berte v úvahu, že se jedná o... číst více

Zajímavosti

Rozhovor pro časopis

 

Dnes Vám představíme RAW datlovou tyčinku s mladým ječmenem, která je vyrobená z čistě přírodních surovin, bez konzervačních látek a barviv, bez lepku a laktózy.

Martino, proč jste vymyslela datlovou tyčinku právě s mladým ječmenem? Datle jsou mi jasné. Jsou kvalitním zdrojem rychlé energie, podpoří při sportovním výkonu či těžké práci …ale ječmen?

To se má tak, pracuji jako terapeutka – pomáhám lidem ulevit jak od fyzických tak i psychických problémů. Mimo jiné, používám při své práci mladý ječmen. A proč právě mladý ječmen?

Mladý ječmen je svěží, enzymaticky živý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. Je to vysušená šťáva z lístků ječmene a proto neobsahuje lepek . Sušení probíhá ve sprayové sušičce při teplotě max. 31°C, takže víc jak 22 enzymů zůstává zachováno!

Z jakého důvodu kladete důraz na enzymy?

Enzymy urychlují obnovování buněk, příznivě působí proti zánětům, otokům, až o polovinu zkracují rekonvalescenci po úrazech, po operacích, ale i regenerují např. svaly sportovců.

Z jakého důvodu byste ještě doporučila mladý ječmen?

Tak např.

  • antioxidanty chrání svalové a vazivové buňky před poškozením volnými kyslíkovými radikály, které vznikají při sportovní zátěži
  • obsah aminokyselin je zárukou podpory svalové tkáně
  • chlorofyl dezinfikuje a má protizánětlivý účinek, pomáhá upravovat krevní obraz
  • zásadité pH ječmene odstraňuje překyselení organismu a podporuje odbourávání kyseliny mléčné

Jaké množství ječmene obsahuje tyčinka?

Je to doopravdy energetická tyčinka, obsahuje denní dávku mladého ječmene, není jen pocukrovaná ječmenem.

Ještě nám zbývají rozinky :o)

  • ty mají nízký glykemický index, proto zasytí na delší dobu
  • pomáhají regulovat cukr v krvi a mají pozitivní vliv na trávicí systém
  • z těla odstraňují škodlivé látky
  • antioxidanty, které se nachází v rozinkách, snižují vznik rakoviny žaludku a střev
  • obsahují plno vitamínů, minerálních látek, aminokyselin a antioxidantů

Komu jsou určeny tyto tyčinky?

Původně byly určeny pouze jako dárečky pro moje zákazníky. Potom jsem měla zájemce z řad vegetariánů a veganů, zdravých výživ atd. Ale hlavně, díky pozitivnímu ohlasu od sportovců (běžci, cyklisté..), jsem se rozhodla je nabídnout i širší veřejnosti – hlavně sportovcům pro doplnění energie před, v průběhu nebo po fyzické aktivitě nebo jen jako zdravou svačinku.

Martino, děkuji Vám jménem všech čtenářů. Bylo mi potěšením, že jste nám věnovala čas.