Akce

AKCE – Masáže studentek fyzioterapie

I tento akademický rok budou probíhat masáže studentek fyzioterapie, příspěvek za terapii bude 400 Kč/hod (pro studenty 300 Kč/h). Při terapii jsou použity masážní techniky – Breussova masáž, baňky, reflexní terapie a další. Prosím berte v úvahu, že se jedná o... číst více

Zajímavosti

Chlorella

Chlorella

ZELENÉ POTRAVINY

(www.gw-int.net)

(informace o těchto produktech obdržíte v ordinaci)

Kdo z nás může říci, že je úplně zdravý, že ho nic netrápí, že není unavený, že nepotřebuje prevenci proti nemocem, jako je cukrovka, vysoký tlak, osteoporóza, rakovina nebo že není ve stresu, nepotřebuje posílit imunitu. A právě zelené potraviny – Mladý ječmen a sladkovodní řasa Chlorella pyrenoidosa jsou v tomto směru ideálním pomocníkem.

Z důvodu špatného životního prostředí, je půda znečištěná a vyčerpaná, strava se proto stává málo výživná. Za posledních 50 let se snížil obsah vitamínů, minerálů, enzymů a dalších důležitých látek v potravinách o 80%. Dnes se z půdy více čerpá, než přidává a jednoho krásného dne máme absolutně vyčerpanou, mrtvou půdu.

Zdraví je pro nás pochopitelně velmi důležité, i když někteří lidé dávají přednost jiným PRIORITÁM. Potom již řeší jen následky, které je bohužel dost často ohrožují i na životě.

Co jsou to zelené potraviny?

Když říkám zelené potraviny, tak tím myslím doopravdy potraviny a NE potravinové doplňky. Jejich hlavní funkcí je čistit a sytit. Jestliže tělo vyčistím a následně nasytím nutričními prvky, tak se dá říci, že VÍC JIŽ NENÍ POTŘEBA.
Zelené potraviny patří mezi velice účinné detoxikační prostředky. Obsahují vysoké množství chlorofylu, který má desinfekční účinky a podporuje čištění jater, střev a krve. Zelené potraviny omlazují organismus, chrání srdce a cévy, snižují cholesterol, pomáhají při diabetu, jsou vhodné při dýchacích potížích a alergiích, podporují trávicí funkce, potlačují růst rakovinných buněk. Svým mírně zásaditým pH podporují acido-bazickou rovnováhu.

Mluvíme-li o zelených potravinách, máme na mysli Mladý ječmen a sladkovodní řasu Chlorellu pyrenoidosu. Čím se tyto potraviny liší od ostatních? Výrazně vyčnívají svými vlastnostmi nad všemi ostatními potravinovými doplňky a i nad potravinami samotnými. Důležité je ovšem zmínit to, že tento druh potravin neslouží jako klasický lék, jedná se o harmonizátor našich tělesných procesů.

Chlorella

Chlorella

Účinky Chlorelly

  • Obsahuje vlákninu se sporopolleinovou vazbou na těžké kovy, a tak je mechanicky odvádí z těla
  • Obsahuje CGF – růstový faktor, působí jako probiotikum, tím nás chrání proti plísním
  • Obsahuje chlorellin, který je přírodním antibiotikem
  • Je důslednější na očistu a údržbu střev, její vláknina působí ve střevech jako jemný kartáč

Účinky Ječmene

Ječmen

Ječmen

  • Užívá se ve formě nápoje – podporuje pitný režim
  • Má 100% vstřebatelnost
  • Je vhodný i pro staré lidi, protože doplňuje důležité enzymy a vitamíny, které často ve vysokém věku chybí
  • Neobsahuje žádnou vlákninu, je velmi šetrný k trávení a mohou ho užívat i lidé se zánětlivým onemocněním střev
  • Obsahuje mnoho silných antioxidantů

Užívají-li se ječmen s chlorelou dohromady, nejen že se doplní jejich výjimečné schopnosti, ale zároveň dochází díky synergii ke znásobení jejich působení.

Účinnost samotné chlorelly je 63%, samotného ječmene 75%, účinnost při společném užívání ječmene i chlorelly je 97%.

Pro koho jsou prospěšné?

Pro všechny, kteří si dopřávají smažená a mastná jídla, pijí alkohol, kouří, rádi se opalují, jsou v neustálém stresu, jsou přepracovaní, unavení, ale i když aktivně sportují, jsou vegetariáni…a hlavně při všech zdravotních komplikacích, kdy je potřeba tělu dodat sílu a chuť bojovat. Jako prevence jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, od kojenců po těhotné i kojící ženy, děti , sportovce, staré lidi.

Jak dlouho užívat?

Minimální doporučené dávkování v případě ječmene je 2-3x denně čajová lžička a u chlorelly 15-30 tablet denně rozdělených alespoň do 3 dávek. Důležité je pravidelné dávkování – jedině tak můžeme pocítit blahodárné účinky zelených potravin na svém těle.
Při léčbě chronických onemocnění nebo při fyzické či psychickou zátěži je vhodná kombinace 3–4x 1 čajová lžička ječmene a 3x 10–15 tbl. chlorelly. Je třeba dodržovat důsledně pitný režim, tedy alespoň 2–3 litry kvalitních, pokud možno neperlivých tekutin denně.

Viditelné změny na svém těle nemůžeme očekávat okamžitě, zejména pak, pokud jsme se o své tělo po několik let vůbec nestarali.

Cena:  1 150 Kč / 3 měsíce

 

Zelené potraviny jsou základem mojí léčby. Využívám hlavně jejich lehkou zásaditost. Dá se říci, že je to pilíř našeho zdraví. Co to znamená? Podle významných světových autorů totiž téměř není možno onemocnět, dokážeme – li udržet správnou zásadito-kyselou rovnováhu v organismu. Přinejmenším je možné se vyhnout riziku degenerativních onemocnění!!! A co to znamená pro nemocné…? Pokud nastolime správný poměr kyselin a zásad v těle , je vždy možná náprava zdravotního stavu či dokonce vyléčení!!!
Víc jak 15 let se intenzivně zabývám alternativní medicínou, ale zatím nic komplexnějšího než jsou zelené potraviny jsem neobjevila.

Jestli to myslíte vážně se svým zdravím a zdravím svých dětí, tak vyzkoušejte a hlavně vydržte v pravidelném užívání.

 Zelené potraviny se užívají nejen proto, že nás něco bolí nebo píchá, ale hlavně proto, že máme rozum!

Buďte příkladem svým dětem!