Akce

AKCE – Masáže studentek fyzioterapie

I tento akademický rok budou probíhat masáže studentek fyzioterapie, příspěvek za terapii bude 400 Kč/hod (pro studenty 300 Kč/h). Při terapii jsou použity masážní techniky – Breussova masáž, baňky, reflexní terapie a další. Prosím berte v úvahu, že se jedná o... číst více

Zajímavosti

Játra a zelené potraviny

Nejznámější specifickou funkcí jater je tvorba a vylučování žluči a detoxikace organismu. Existují ale další a mnoho z nich je dosud neznámých. Velká intenzita a rozmanitost jaterních metabolických dějů souvisí s jejich funkcí mezičlánku spojujícího trávicí systém s organizmem. Metabolické produkty jater jsou vylučovány jednak do žluče (jako například žlučové kyseliny a bilirubin) a do krve (např. glukosa a albumin).

Jaterní buňky jsou mimořádně biochemicky aktivní. Asi 60 % intracelulárních bílkovin připadá na enzymy. Součástí enzymů jsou nejen látky aminové povahy ale například i minerály a další skupiny látek. Na kvalitním jaterním metabolismu a ochraně jater se podílejí i další látky jako jsou vysoce kvalitní nenasycené a nasycené mastné kyseliny, vitaminy, vyšší antioxidanty a sacharidy. Velkou většinu těchto látek a všechny esenciální aminokyseliny obsahuje chlorella. Tím chrání játra nejen preventivně, ale i při jejich vysoké zátěži a při různých onemocněních. Přitom nemusí jít jen o typické jaterní choroby jako je například žloutenka. Málo se například mluví o silné zátěži jater způsobené psychickým stresem. Při velké psychické zátěži mimořádně roste spotřeba všech mikroživin a hlavně kvalitních a vyvážených aminokyselin. Pokud nejsou zvýšené požadavky organismu uspokojeny, může se vyvinout steatóza (ztučnění) jater. Steatóza je vratným poškozením, pokud se nepřidají další faktory (například infekce) a zajistí se kvalitní výživa. I v tomto případě je chlorella ideální.

Chlorella stimuluje játra k vyšší detoxikační činnosti a sama zároveň čistí organismus od rakovinných buněk. Tak vlastně organismus chrání i před vznikem druhotných nádorů – metastáz. Díky svému složení a schopnosti podporovat a urychlovat hojivé procesy v našem organismu je chlorella nesmírně důležitá také jako součást klasických léčebných postupů při chemoterapiích a radioterapiích. V těchto případech pomáhá lépe snášet tyto velmi agresivní klasické léčebné metody.

Činnost jater nemůže suplovat žádný orgán a na činnost jater navazují orgány vylučovací, což jsou ledviny a kůže.

Již naši předkové věděli, že pravidelnými „očistnými“ kúrami si zajistí dobrou fyzickou i duševní kondici a proto drželi pravidelný půst. Detoxikace organizmu příznivě ovlivňuje naše zdraví, krásu a celkovou funkci těla. Když je naše tělo „otráveno“, vysílá signály, že je něco v nepořádku.

Víte, jak na tom jste?

cítíte se často unavení, oslabení a vyčerpaní?
přibíráte na váze i když jste nezměnili své stravovací návyky?
jste často nachlazení a trpíte bolesti hlavy?
trápí vás kožní problémy, lupénka a ekzémy?
nemůžete spát? máte celulitidu?
trápí vás revma a bolesti kloubů?
máte oslabený imunitní systém?
Pokud jste zaznamenali alespoň 3 z uvedených potíží, pak je detoxikace opravdu vhodným řešením.

Také ječmen je z terapeutického hlediska velmi dobrý proti alkoholismu, který poškozuje játra. Obilné šťávy jsou bohaté na minerální soli a tmavý chlorofyl, což jsou látky, které napomáhají regeneraci tohoto orgánu, jelikož přímo napravují některé vzniklé škody. Únava, když vám chybí potřebná energie, nehledejte útěchu a řešení u sladkostí, ale raději zkuste nějaké potraviny s vyšším obsahem chlorofylu. Obilné šťávy jsou bohaté na vitaminy, minerály a enzymy, takže mají velmi dynamický účinek na játra.

A při tom vám bude také i chlorella pyrenoidosa více než zdatným pomocníkem.
Působení chlorelly v organismu se projevuje silnou probiotickou podporou trávicího systému, posílením přátelských bakterií a současným omezením a vyloučením těch škodlivých. Chlorella během své cesty zažívacím traktem na sebe naváže těžké kovy a toxické látky, a tím zajistí jejich vylučovaní přirozenou cestou (stolicí). Tento proces pokračuje a tělo si postupně nachází možnost zbavit se dalších jedů uložených v jiných tkaních a směruje je do střeva. Odtud jsou vylučovány z těla ven pomoci chlorelly. Tak můžeme říci, že průvodní jevy na počátku užívání jsou způsobeny velmi rychlým uvolňováním toxinů z organismu. Jde tedy o nutný důsledek jeho čištění. Na druhou stranu chlorella díky obsahu mikroživin a vitaminů vyživuje orgány trávicího traktu, a tím jim pomáhá v jejich metabolické zátěži při detoxikačních procesech.